| ImmaDucK a întrebat:

Salutare
Am un ciobanesc german de 3 zile, cu ce pot sa il hranesc?
Si la ce varsta v-a incepe sa manance singur?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Daca nu are mama ii dai lapte cu o sticluta de asta https://pentruanimale.ro/......-2863.html
V-a incepe sa manance singur de pe la vreo luna si ceva si ii vei putea da mancare moale cum ar fi de exemplu ceva carnita, supica ceva sa nu fie tare apoi cand se va intari ii dai daca vrei mancare pentru caini.Succes!

9 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Nu are mama? In caz ca are lasa-l sa bea laptic de la mama lui, daca nu are da-i lapte cu pipeta. El va incepe sa manance singur la 2-3 luni si de atunci poti incepe sa-i dai mancare pentru catei juniori sau carne fara os.

| Mihaela1964 a răspuns:

Carne fiarta de pui sai vita cu orez. Excus lapte.

| ligiligi a răspuns (pentru Mihaela1964):

Cainele are doar 3 zile.Cum sa ii dai carne la 3 zile? Poate te-ai referit pe la o luna dar nu la 3 ZILE.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru ligiligi):

La 3 zile ar trebui sa suga lapte de la mama lui. Poate ii gasesti o mama de imprumut, e mult prea mic sa-l cresti tu.

| ligiligi a răspuns (pentru Mihaela1964):

Nu eu am catei mici ci ImmaDucK.
Nu au mama si a intrebat ce sa le dea.Doar lapte poate si cand vor creste mari carne big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi aici,
http://www.adoptiicaini.ro/......sc-german/
Te-am pupat!

| ligiligi a răspuns:

Copiaza si lipeste sus site-ul.

| Birlik65 a răspuns:

Amestec lapte, putina sare, galbenus de ou(amestecul este asemeni laptelui de mama)in biberon..pana la 2 luni, atunci sa incepi poate si mai devreme sa-l inveti cu mancare pasata...succes

| Ghica_Sebastian_1992 a răspuns:

Cu lapte si sa incerci sa ii dai ciorbita mai zemoasa. Va incepe sa manance singur pe la 4-5 saptamani.