| AlexLiviu a întrebat:

Salutare, as dori sa achizitionez un catel dar nu stiu ce rasa mi s.ar potrivii.
Mie imi plac cateii pufosi si micuti si foarte jucausi dar care atunci cand o sa creasca mari sa pazeasca casa si familia, unii oameni mi.au spus labrador, labradorul esti ff pufos si jucaus dar am auzit ca nu prea e de paza. Ma puteti ajuta cu ce rasa de caini mi s.ar potrivii, multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi sa adopti un catel de la adapost. Sunt la fel de draguti si de pufosi cand sunt mici, iar cand cresc o sa aiba grija de tine si de casa happy Nu cauta neaparat un catel de rasa, sunt foarte multi care au nevoie de un adapost si de cineva care sa ii iubeasca.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu prea e de paza, dar mie-mi place foarte mult rasa husky... Ce zici?

| DianaDMDixie a răspuns:

Nu poti gasi un caine care sa indeplineasca toate cerintele. Mic si pufos: Bichon, orice tip, Pomeranian, shih tzu.
Care sa pazeasca: rase mari, pitbull, dobermann, etc. Cel mai apropiat de ce iti doresti este Akita Inu, dar e cam marisor.

| alexamarti15 a răspuns:

Ce zici de un Bull terrier, nu e pufos, dar este foarte jucaus si poate sa pazeasca casa si familia