| qwertylovet a întrebat:

Salutare!
Aș dori să cumpăr un animăluț exotic de companie, mai precis o Vulpiță fennec.
Ideea este că în România nu găsesc nimic din acea specie la vânzare (gasisem doar un anunț de prin 2018) și aș vrea să vă rog dacă mă puteți ajuta cu niste informatii legate de cumpărarea unei astfel de specii.
Dacă stiți de unde sau daca imi puteti recomanda pe cineva care se ocupă cu asa ceva.
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Se gasesc in UK dar pretul e foarte piperat, cam £2000 sau £2500 ce am vazut eu dar probabil se gasesc si mai ieftin. Mult noroc sa gasesti veterinar care se pricepe la asa ceva.

| Mlarisa58 a răspuns:

Slabe șanse... Daca nu ai gasit mai nimic pe google e clar. De obicei daca exista crescatori de aceasta specie, acestia ar fi avut si un site, deci daca nu ai gasit nimic inseamna ca in Romania nu o sa gasesti. Poate gasesti in alta țară si pleci cu avionul ca să aduci animalutul, ca nu cred ca poate sa il expedieze happy, glumesc nici nu este posibil. O seara buna!