| titi123 a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu cum iti dai seama de sexul puilor de perusi. Dau funda, dar vreau raspunsuri de la crescatori, nu de pe internet.

4 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Am avut perusi, nu sunt sau am fost vreo super crescatoare dar iti pot spune ca iti dai seama de sexul lor uitandu-te la narile lor. Daca au narile deschise -maronii, atunci e femela. Daca le are mai albastrui atunci e mascul. Sper ca te-am ajutat. happy

| titi123 explică (pentru CristinaSNC):

Da, dar am inteles ca la pui este mai diferit

| CristinaSNC a răspuns (pentru titi123):

La pui e cam greu sa iti dai seama, scuze nu sunt exaperta big grin