| salamon a întrebat:

Salutare!
Ce parere aveti de rasa de caini husky? Sunt cam indecis in privinta achizitionarii unui caine, dar efectiv m-am indragostit de aceasta rasa. Mentionez ca stau la casa, aprox 700 mp. Aer conditionat nu am (din cate am inteles au nevoie vara). Este vreo problema?
Nu doresc informatii copy-paste!

Răspuns Câştigător
| Adrian0102 a răspuns:

Nu stiu prea multe detalidespre ei.
Am avut si eu in pui de husky acum 5 sau 6 ani din pacate a murit, i-am facut baie era in toiul veri cred ca tot asa prin jumatea lui iulie si a facut aprindere la plamani am tot fost cu el la veterinar dar degeaba.Din cate stiu sunt destul de sensibili mai ales la mancare, nu mananca orice. Faza cu caldura nu o cred pentru ca ei se adapteaza la temperatura din Romania pentru ca s-au nascut aici, spun asta pentru ca eu acel pui de huski l-am luat de la cineva care undeva pe un camp le facuse un tarc foarte mare si avea acolo in jur de 15 caini, caini stateau acolo in mijlocul campului fara sa aiba nu stiu ce conditi specilae si caini era destul de ok, toti caini erau husky siberieni.

5 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Daca poti sa=ti iei cainele visat nu vad nici o problema ai curte casa este ok are unde face miscare cand este ff cald stai la umbra, mai greu este la bloc acolo trebuie. aer conditionat, sunt convinsa ca va fi fericit si i-ti va aduce bucurie in viata.

| Gabi1123 a răspuns:

Hey,am eu un husky si daca este canicula ii chinui asa ca.ei mai trebuie sa fie tunsi putin doar, ca sa nu moara de cald, si da ..cred ca iti trebuie aer conditionat

| Loola19999 a răspuns:

Prietenul meu are Husky si sta tot la casa, putem vorbi in privat? happy

| RainbowDash1 a răspuns:

Bună!
Prietena mea, a avut un câine husky. Ea stă la bloc, la parter și are o mică "grădină" făcută de ea. Câinele îl ținea în casă, dar cum acea grădină este cu gard și nu are cine intra, îl ținea și acolo. Nici ea nu are aer condiționat, nu știu dacă le trebuie. Ea la ținut aprox. 2 ani, apoi l-a dus la țară. Nu cred că reprezintă o problemă.
Sper că ți-am fost de ajutor happy

| bee142003 a răspuns:

Eu am un husky si il tin la bloc. Il scot afara. Nu are nevoie de aer conditionat si in legatura cu mancarea, mananca orice chiar si paine cand ii este foame. Ii dau si mancare de caini, dar doar cand incerc sa il dresez si i-o dau ca pe un premiu.