| Angelo29 a întrebat:

Ce parere aveti despre cainele husky siberian. Doresc sa imi cumpar unul, desi stau la bloc.Am un apartament destul de mare cu 3 camere si de c-am 3 luni imi doresc sa imi iau un husky. E potrivit acest caine? Daca NU ce caine mi-ati sugera?

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Pai am auzit pe un om care are un chow chow(aceasta rasa de caine are 2 straturi de blana, deci ii place frigul)si cica toata vara trebuie sa stea cu aerul conditionat deschis.Acum la husky ar fi acelasi lucru.Gandeste-te la acest lucru! Si nu prea cred ca ar fi potrivit deoarece s-ar putea sa saliveze continu vara(eu am un chow chow si de asta stiu). Daca parintilor tai nu le este incomod sa tina un caine asa de mare ca un husky ai putea avea un rotwailler(s-ar putea sa zici ca-s rai, dar nu e adevarat.Toti cainii sunt buni daca stii ce comportament sa ai si daca te comporti si tu frumos cu ei.). Poti incerca si rase mai micute...Sunt ogramada! Fara suparare(nu vreau sa ma dau desteapta), dar husky nu-s prea potriviti pentru viata de apartament...

| Angelo29 explică (pentru AnonimKidd):

Voi vedea ...ador caini husky si oricum nu sunt extrem de mari.Sunt caini de talie medie, voi vedea ce voi face sunt sigur in proporti de 98% ca imi voi lua husky

4 răspunsuri:
| OctoberandApril a răspuns:

Am eu unul dar il voi duce la tara in viitorul apropiat
acum nu stiu daca e trasatura de rasa sau doar al meu e asa dar.e foarte agitat, latra mult si lasa si foarte mult par.
parerea mea e ca nu e o rasa potrivita pentru apartament... daca iti iei unul o sa va chinuiti reciproc.

Răspuns utilizator avertizat
| sparkle a răspuns:

Simplu, ia-ti un husky corcit cu pechinet si o sa ai un husky mai mic