| SuperBoy197 a întrebat:

Salutare frati TPU. Am si eu o intrebare. As vrea sa-mi iau un caine si nu prea stiu ce rasa. Imi plac caini care au urechile un sus cum sunt Husky si Akita. Aceste rase sunt foarte frumoase, dar am auzit ca pe Husky trebule sa il plimb foarte mult si nu prea am timp. Am uitat sa mentionez ca stau la apartament de 3 camere. Ce rasa de caine imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| JammyBrooks a răspuns:

Yorkshiere terrier(nu stiu daca am scris bine) aceasta rasa este mica de statura are urechile in sus si nu trebuie plimbat foate mult de 1-2 ori pe zi e suficient.