| ionut235 a întrebat:

Salutare,cine dă la câini resturi de aripi,gaturi de pui, șorici, îmi poate spune și mie de unde pot să iau și cât costă kilogramul?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sorici găsești in toate măcelăriile (dar, nu cumpăra sorici afumat), ci crud, care apoi il fierbi. Nu stiu cât e kg, dar e ieftin (1, 5 -2 lei kg)
Resturi de aripi, nu stiu sa existe in magazine, ci doar aripi... Tacâmuri, gâturi, gheare, spete, pipote/inimi găsesti in magazinele avicole (unde se vinde doar carne de pasăre). Insă nu-i Ok să le dai oase de pui, sub nicio formă, in afară de gâturi, pentru că unele sunt foarte subțiri, iar altele așchioase și pot perfora stomacul și intestinele câinilor.

Eu nu dau catelului meu așa ceva... Gâturi a mai mâncat, dar mai rar...