| Che16Hz a întrebat:

Salutare, tocmai ce am achizitionat un amstaff de 1 luna si 2 saptamani fara pedigree si am auzit ca ar fi o lege prin care cainii fara pedigree trebuie sterilizati este adevarat?

2 răspunsuri:
| Flav1a a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| JustMe9876 a răspuns:

Nu e adevarat cum sa trebuiasca sa sterilizezi toti cainii care nu au pedigree eu am in curte 3 caini de rasa ciobanesc german pur care nu au pedigree eu prin intermediul lor fac anual in jur de 1500 de lei sunt 2 catele si 1 caine.Ar trebui sa le sterilizez doar pentru ca nu au pedigree?