| HappyFaceXoX a întrebat:

As vrea sa va intreb (pe cei cu experienta) de unde as putea cumpara un sarpe ca animal de companie, de preferat nu prea mare (80cm-1m),neveninos?

1 răspuns:
| SimionMaria2005 a răspuns:

Sarpele de porumb (Elaphe guttata) este o reptila potrivita ca animal de companie. Acest sarpe este, in general, docil, usor de ingrijit si nu creste prea mare. Este un artist desavarsit cand vine vorba de evadari, de aceea e bine sa fii foarte atent atunci cand ii alegi cusca. La maxipet.