| ullyse a întrebat:

Ce inseamna cand visezi un sarpe neveninos incolotocit de picior, care tot vrea sa urce spre sold, iar eu il trag cu mana afara si atunci vad ca moare?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Eu as interpreta altfel...treci peste un obstacol sau perioada mai grea, fara probleme happy
sarpele mai insemna si dusman din cate imi aduc aminte. dar daca nu e veninos atunci poate semnifica un dusman nu atat de periculos
sunt asa de multe idei si chestii despre cum sa interpretezi visele. cel mai bine insa...ar fi sa nu le bagi in seama, chiar daca sunt avertizari.
sa visezi este o activitate normala, necesara, semn ce arata ca, creierul tau functioneaza perfect. Visele sunt parte din subconstientul tau asa ca numai tu iti poti da seama ce semnifica, in functie de trairile tale big grin
sa nu te sperii niciodata de ele. asa cum vin...si trec

14 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Hm nu prea stiu, dar ai visat sau ce a fost?

| adyth a răspuns:

Yadora, un preot ti'ar spune sa nu crezi si sa nu dai importanta viselor. punct. happy

| adyth a răspuns:

Ullyse...crede'ma ca am avut o perioada mai mult decat stresanta si aberanta cu niste vise foarte ciudate care m'au bagat de'a binelea in sperieti...si am incercat din rasputeri sa aflu ce semnifica.ai fi surprins sa stii cate posibilitati sunt.si pana la urma ce s-a intamplat...asa ca mi-am dat seama ca visele fac parte din tine si activitatea ta. doar tu esti singurul "ghicitor" care poate afla semnificatia... e ceva sa stii cum sa-ti "iei" visele in interpretare.
Dar cel mai bine ar fi sa le lasi undeva p'acolo.
Am inceput sa cred ca din ce le dai mai multa importanta din aia exista posibilitatea sa continuie si pana la urma sa se si intample ceva big grin

Sper sa treci cu brio peste orice situatie si perioada grea pe care ai avea'o happy
numai bine

| yadora a răspuns:

Nu e prea bine... dar fi atent la cine iti inra in casa si pe ce data (evita persoana care iti frecventeaza casa sau iti aduce ceva personal in jurul datei de 1 sau 15 ale lunii)...asta daca sesizezi ceva suspect. In general sarpe inseamna vraja sau ceva legat de necaz pentru tine... dar faptul ca atunci cand il tragi moare inseamna ca credinta ta a fost mai puternica decat "nefastul". De cate ori mai visezi asta tamaie prin casa si roaga-te mai des si cu suflet.Sau eventual mergi la un preot si cere sa-ti citeasca.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Yadora...Preotii nu sunt ghicitori.Profesorul de religie(care e preot) ne-a sfatuit sa nu credem in asa ceva...pentru ca el e in sistem si stie cum sta treaba cu "cititul". Nimanui nu-i strica un ban in plus.nu?

| ellene a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar am auzit si eu de astfel de vise si stiu ca persoanei respective nu i-a mers prea bine. Poate a fost doar o coincidenta, dar a avut necazuri foarte mari sad. Daca mai visezi mai des asa ceva asculta sfatul Yadorei si du-te la un preot. Dar poate ai vazut ceva pe animal planet si de asta ai visat happy.

| ullyse explică:

Furni - nu sunt o persoana rusinoasa, yadora - interesant... dar nu sunt deloc credincios ( cred in ceva nedefinit), ellenne - nu ma uit la TV ( prea multa incertitudine), adyth - trec printr-o perioada mai stresanta, asa e, dar nu e prima oara cand visez tot felul de chestii ciudate, nu ca as vrea sa le dau interpretare neaparat, dar ma "bantuie" gandul ca nu stiu ce inseamna...

| ullyse explică:

Pupimik - pe de o parte ai avut cea mai mare dreptate... mersi tuturor!

| ullyse explică:

Mersi mult adyth, probabil ai cea mai multa dreptate

| nustiucine a răspuns:

Nimic...sunt doar temerile tale...iti e cumva frica de serpi? cred ca pot ghici raspunsul.ma numesc ghicitor... da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica, dar eu nu cred in astea, inseamna rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin: is prostii. cine mai crede in vise?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu eu am visat
unu veninos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste viata! numai incerca sa gasesti raspunsuri in toate prostiile! normal ca o sa patesti ceva rau se intampla des sa patim ceva rau, si nu visam serpi sau alte tampenii! si normal ca atunci cand o sa patesti ceva o sa ai in cap visu asta... da nu inseamna ca din cauza asta s-a intamplat! gandste-te cate lucruri rele ai mai patit si nu ai visat niciun sarpe... cautam repede raspunsuri in religii si superstitii!