| Petcu_Elena_1956 a întrebat:

Salutare,TPU! Cum poate afla cineva varsta unui mar?
Este imposibil!

Răspuns Câştigător
| yoloqerty a răspuns:

Se da de codita

| Salontanul a răspuns (pentru yoloqerty):

Oau! Ce aiureala! laughing

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Cum poate afla sau aproxima cineva vârsta unei persaone? Este imposibil. E, aşa e şi cu un măr, un om cu experiență îşi dă seama doar dacă se uită la el ( înălțime, grisime etc ) sau varianta 2. Atunci când tai un pom te uiți la numărul de cercuri şi ăia sunt numărul de ani.

| frunzarescu a răspuns:

Cu testare carbon 14 sau il tai si numeri numarul de inele din trunchi.
Scuze pentru glume, dar nu poti decat aproxima.

| Aaaaa1231as a răspuns:

Trebuie sa îi rotesti codita pana se rupe. De cate ori s-a rotit atitia ani are