| Pamerise a întrebat:

Salutare, TPU! Hamsterul meu era bine pana seara trecuta cand a inceput sa bea multa apa. De ceva timp ii dau un fel de sirop pentru imunitate recomandat de medicul veterinar. In dimineata asta am vrut sa il iau din cusca sa ii dau siropul, dar el s-a intors pe spate si cand l-am atins, a inceput sa chitaie. Am zis sa il las. Cand am venit de la scoala, am constatat ca este foarte rece si tremura foarte rau. In jurul cozii si al organelor genitale este ud. Merge foarte ciudat. Abia se poate urca in rotita si o roade. Ce are? Poate muri?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

In primul rand sper ca nu i-ai mai dat sirop dupa ce ai observat ca nu se simte bine. Trebuie sa iei legatura cu medicul veterinar maine la prima ora, pana atunci asigurate ca se incalzeste si ca bea apa pentru ca probabil a facut ceva reactie la sirop si hidratarea e foarte importanta.

1 răspuns:
| wpAbby a răspuns:

Probabil are vreo boala, ma gândeam la boala cozii umede(adică, dacă este ud moare) dar depinde cat de ud este, sper ca nu i ai m-a dat sirop după ce a făcut asa, nu?