| Patrick20061997 a întrebat:

Salutare TPU ma poate ajuta cineva am 3 pesti betta 2 masculi si o femela masculi tinuti in compartimente si femela intr un acvariu mai mare am vazut ca masculi se-au creat cuibul de spume si am hotata sa pun femela impreuna cu masculul dar nu se imperecheaza stie cineva motivul? si cu celelalt mascul o alearga si o musca stie cineav dc nu se imperecheaza sau ma poate ajuta cineva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Apa are o temeratura de 27-29 de grade?
Daca nu, uite motivul, femela intra in perioada de reproducere la o temperatura ridicata, iar daca ea nu este pregatita, masculul poate sa si o omoare din cauza ca este frustrat ca femela nu il accepta.

| Patrick20061997 explică (pentru LaLaura):

Da are o temperatura de 28 de grade ami poti lasa fb tau sau ceva unde putem vb sa vreau sa te mai intreb cate ceva despre acesti pesti te rog?

| Patrick20061997 explică:

Da apa are o temperatura de 28 de grade. ma poti ajuta cu mai multe intrebari sami poti lasa facebook tu sau un id de mess ceva sa as vrea sa te mai intreb cate ceva despre pesti betta