| botosel a întrebat:

am o intrebare pentru iubitorii de pesti. Daca din greseala am stricat plasa de bula a unui mascul betta inainte sa depuna icre, mai poate sa le depuna? Femela si masculul au scos icre iar masculul le-a luat si le-a bagat separat in bule. in acvariu nu e o plasa anume, ci bule aleatorii. Sunt acelea icre sau sunt doar bule normale? Mai are rost sa ii tin separati sau pot sa bag femela din nou in acvariu? Mai imi ies puisori?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femela are lapti, masculul are icre...mai asteapta si vezi ce se intampla