| Alexandru34383 a întrebat:

Salutare TPU, nu mai vreau sa stau asa mult pe telefon, simt ca nu mai sunt in apele mele, vreau sa fac ceva orice! Sunt stresat si putin anxios, am palpitatii si imi e frica sa fac sport in continuare, niste recomandari? Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti plimba prin natura, mai ales acum ca vine primavara si florile vor inflori iar vremea se va incalzi. Poti de asemenea sa citesti, sa compui poezii sau cantece (daca ai talent artistic).

Telefonul creaza dependență.
Cum a zis si userul Alex22C, dezinstaleaza aplicatiile care iti creaza dependență si simti nevoia de a verifica mereu notificarile sau macar pune-le in stand-by dezactivandu-le atunci cand nu le folosesti.

| Alex22C a răspuns:

Poți încerca să înlături aplicațiile care îți provoacă dependență sau te deranjează din punct de vedere social și psihic.
Sau le poți folosit în scopuri educaționale. Câți ani ai?