| NesCafe a întrebat:

Salutare TPU, revin si eu cu o 2-a intrebare happy Maine vreau sa imi cumpar un Porcusor de Guineea, dar insa nu sunt decis cu o chestie. Eu trebuie sa pun Porcusorul de Guineea langa un Papagal, adica nu langa el in aceeasi cusca, la 1 Metru de cusca papagalului in cusca lui adica in cusca Porcusorului. Dauneaza cu ceva porcusorului ca sta la un metru de un papagal? Adica sa nu i se intample ceva sau ceva....Astept raspunsuri serioase, va multumesc

2 răspunsuri:
| Deea157 a răspuns:

Buna! Nu cred ca se v-a intampla ceva. Dar porcusorul rare ori scoate niste sunete ciudate noaptea, sau cande se imperechaza. Nu stiu daca aceste sunete il vor afecta cumva pe papagal happy Sper ca te-am ajutatwinking

| Blakc a răspuns:

Rozatoarele nu se inteleg cu pasarile, e un fapt dovedit. Papagalul nefiind un vanator hain ar putea sta la 1 metru, dar mai bine nu i-ai lasa impreuna. Rozatorul ar fi inofensiv fata de papagal. Stii. pasarile vaneaza rozatoarelaughing. Funda?