| andreeaskumpic a întrebat:

Pentru ca sora mea s-ar putea sa plece la facultatate in Bucuresti, ai mei vor sa imi cumpere un animalut, dupa mult timp de rugaminti. Am de ales intre porcusor de guineea si hamsteri. M-am uitat pe net si parerile sunt impartite. Adica oricum cusca trebuie sa le iau la ambii si mancare. Mama a spus ca nu ii place hamsterul deoarece este soarece, dar porcusoruleste cam tot la fel dar totusi e mai diferite. Mama si tata sunt de acord cu porcusorul de guinea. M-am interesat de hrana, cusca, jucarii si de unde pot sa il iau. O sa il cumpar de la Pet shop ( Animax din Palas, sunt din Iasi app ) si am mai vazut ca unii spun ca nu e ok de la Animax, dar mie mi se pare ok pentru ca are toate " analizele", sa zic asa si cred ca iti da toate actele si etc. Am mai aflat ca e ok porcusorul sa il iei mic ca sa il obisnuiesti cu ce fel de hrana vrei. Sa nu ma abat de la subiect, mama a aflat ca atunci cand face treaba mare sau mica miroase foarte urat, dar exista fan cu aromesi cica miroase mai,, ok,,. Si atunci mama a spus ca poate e mai ok hamsterul, dar eu i-am sp ca vreau porcusor, m-am informat si stiu aproape totul despre el. Si mama si tata vor si ei porcusor dar mi-a zis mama asa in caz ca vreau hamster foarte mult. Imi iau in august, deci am timp sa ma decid, Dar vreau sa stiu din timp, am vazurt ca porcusorii traiesc mai mult, ceea ce e foarte bine intre 7 si 10 ani, daca sunt bine ingrijiti. Astept parerile voastre! Mersi!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decit porcusor de guineea, mai bine o pisică de rasă, sau 2 papagali, stau in colivia lor, si poate gasesti papagali vorbitori.

| andreeaskumpic explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pisica lasa par si nu vrreau papagali

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai? Dar sora ta? multumesc mult.

| MyNameIsJohnny a răspuns:

Vecinul meu are un hamster, iar eu am un porcusor de guineea. Ia un porcusor. E foarte dragalas. Il am de 4 ani. Si da. il poti obisnuii cu ce mancare vrei tu. Dar desigur nu chiar cu orice laughing Succes!

| andreeaskumpic explică (pentru MyNameIsJohnny):

Ai doar un porcusor de guineea? Sau 2?

| MyNameIsJohnny a răspuns (pentru andreeaskumpic):

Unul.