| Onose_Iulian_1997 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa ma duc la o partida de pescuit pe Vadeni judetul Galati numai ca am auzit ca s-au shimbat regulile pe balta de la inceputul lui 2016, cine imi poate spune cum sta treaba? ..PS nu posed permis de pescuit pe judetul Galati

1 răspuns:
| Bradlry a răspuns:

Salut, de 10 ani merg an de an. Depinde ce specii ai in vizor. Pentru mine balta aia rămâne una de suflet dar nu mai este ce a fost. Înainte fără 30kg nu plecați de acolo. După ce angajații au hotărât să trieze pestele cu plasele treabă sa modificat. Dacă vrei pe știucă și biban mai are cate ceva dar ai șanse foarte mari să vii fara peste. Anul trecut după 3 partide de spinning care sau terminat cu câteva mârlițe am fost la un pescuit plantat la știucă și după 2 zile la -3 grade am plecat fără peste. Acum rămâne ca tu sa te hotărăști ce vrei sa faci. Că și taxe dacă ai permis la ajvps dai doar 30 lei și parcă 90 dacă nu ai. Să știi că nu trebuie sa le spui nimic dacă nu deschid ei subiectul de permis. Am fost anul trecut de câteva ori și nu aveam permis și tot 30 mi-au luat. După părerea mea balta in stadiul de fata nu merita nici 20 de lei. Și totuși am prins acum 5 ani plătică la 3 kg și crapi peste 10 kg... Dar acum sunt doar povesti. Sper că îți sunt de ajutor