| pocolmihainelutu a întrebat:

SALUTARE tuturor am o problema am 4 porumbei din care doua femele si doi masculi dar masculi au batut–o pe una dintr–e femele foarte grav nu mai avea pene pe gat si era plina de sange intrebarea mea este de ce a batut–o asa rau VA ROG SA IMI RASPUNDETII

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce le dai de mancare, unele mancaruri de pasari contin CHIAR OASE DE PASARI sau organe macinate, chestii urate :'(.

In fine si cum masculii s-au obisnuit ca mancarea lor sa fie partial pasare, au facut legatura ca femela in cazul asta este pasare deci este mancare

Nu sunt sigur daca este adevarat, la gaini se aplica cel putin happy