| Kristinake a întrebat:

Salutare tuturor, de la un timp am observat ca catelusul meu se tot scaprina, in zona urechilor si a picioarelor mai des. Odata am observat un purice, si i-am cumparat un sampon impotriva parazitilor, dupa ce l-am spalat, i-am gasit puricile si l-am aruncat, dupa asta tot continuua sa se scarpine destul de excesiv. Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salut!
cel mai probabil este că nu a scăpat de purici încă, dacă ai mai găsit.
îi poţi cumpăra de la farmacie o pudră specială pentru purici. şi eu i-am cumpărat căţelului meu, şi a scăpat.
dacă nici de această dată nu a scăpat de ei, fugi la veterinar!
Baftă!

| Azµre a răspuns:

Dai cu pudra pentru purici de la farmacie veterinara. si du-te la veterinar si fa-i deparazitare.

| stancium1 a răspuns:

Dacă nu se remidează problema, mergi cu el la doctor. Fundiţă?