| Maria2894 a întrebat:

Vreau cat mai multe pareri...Credeti ca as putea sa imi cumpar un bichon maltese daca am un pitbull? Mersi.

7 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

In niciun caz. Chiar daca pitbullul este foarte cuminte, neagresiv, etc tot ii poate face rau. Bichonii sunt micuti si la maturitate (3-4 kg) si au oasele destul de sensibile. Pitbullul si in joaca ii poate face rau. Daca pune o laba pe coloana bichonului, e de rau...

| Lorelai a răspuns:

Depinde de temperamentul pitbullului. Daca e mai posesiv si mai agresiv, nu ar fi indicat sa iti iei bichon. Sunt si caini de paza foarte docili si buni, iar daca al tau e unul dintre acestia, da iti poti lua un maltez, insa atentie cand il aduci acasa si cum te comporti cu amandoi ca sa nu devina foarte gelos!

| baru a răspuns:

Nu nici vorba Pa

| covexrobu a răspuns:

Pai bichonul iti va manca CHITBULL-ul. Tu ai un amstaff nu pittbull. Daca ai cumparat cainele si ti-a zis ala ca este pitbull si tu l-ai crezut teapa ta. Trebuie sa ai Pedigree(nu mancarea de caine) prin care poti demonstra rasa cainelui tau. Dar ma indoiesc sa ai acest certificat. Nu iti lua bichon decat daca ti amstafful intr-o cusca separata ma refer ca ai un loc ingradit unde sta acest caine. SI sa fie separat de bichon.

| hottweet a răspuns:

Daca ii obisnuiai de mici da, dar asa nu.
S-ar putea sa te trezesti fara bichon.

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Da.de ce nu?

| trafikantu a răspuns:

Il mananca pitbulul la micul dejun.