| lariistyles69 a întrebat:

Hey! In doua saptamani o sa-mi cumpar un Bichon Maltese si vreau sa stiu parerile voastre despre tot ce tine de ingrijire/alimentatie/joaca etc.Nu ma intereseaza decat pareri personale, deoarece de pe net m-am informat.Mentionez ca o sa fie femela...cum se va comporta? Multumesc anticipat. Funda la cea mai ampla parere. x

Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Pai nu pre stiu. eu nu am avut aceasta rasa de caine dar am un yorkshire terrier. sunt de aceeasi talie. la inceput i-am dat sa manance royal canin mini-starter iar apoi royal canin junior. Trebuie sa il perii in fiecare zi dar daca nu poti, macar periel la 2 zile sa-i faci blanita frumoasa si matasoasa.Trebuie sa ii cureti in urechi cu apa oxigenata si cu un bat de la oameni (asa ii fac catelului meu si asa este si recomandat, trebuie curat la 5 zile), apoi trebuie sa ii cureti puchinii deoarece se poate imbolnavi si poate face conjunctivita trebuie sa faci asta in fiecare zi. Apoi trebuie sa iti speli catelusa la putica deoarece ea face pipi asta tot in fiecare zi. iar atunci cand cand face caca trebuie sa o stergi la fundulet pentru a nu-i ramane murdarie. Sa stii ca la inceput e posibil sa faca caca moale, deoarece nu este obisnuita cu voi... stii tu stresul happy la inceput cateii vor dormi mai mult iar cand se vor trezi vor fi cam " hyperactiv".

3 răspunsuri:
| Lou222 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat happy

| Lou222 a răspuns:

Funda?

| Lou222 a răspuns:

Multumesc happy