| Ramo137 a întrebat:

Se poate decolora parul de pisica? Gen varful cozii.
Dar nu stiu daca ii face rau... de asta intreb.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| ajutor517 a răspuns:

Cu apa oxigenata(30% concentratie sau mai putin) nu dauneaza. La oameni functioneaza sigur, iar apa oxigenata se descompune in apa si oxigen, deci nu e periculoasa.

| Ramo137 explică (pentru ajutor517):

Multumesc frumos

| Ramo137 explică (pentru ajutor517):

Cum adica in oxigen?laughing

| ajutor517 a răspuns (pentru Ramo137):

2H2O2 = 2H2O + O2

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ce ai cu biata pisica de ti s-a pus pata sa o decolorezi!? Pe bune acum... Produsele pentru decolorarea podoabei sunt create pentru om, dar nu si pentru animal. Intreaba la un veterinar si vezi ce raspunsuri primesti! Incearca sa elimini piticul de pe creier si sa nu incerci sa-ti decolorezi pisica, decat ca mai tarziu sa regreti. De la un copil de 3-5 ani m-as fi asteptat, dar nu si de la tine. :-o

| Ramo137 explică (pentru MihaelaDart):

Inteleg ce spui. Dar pana la urma fac ce vreau atata timp cat nu i se intampla ceva rau. Omul cat traieste invata. Si daca ar iesii maro roscat... eu tot as tine la ea asa cum e :3 Nu am nimic cu ea, cainii pudeli aia sunt vopsiti si revopsiti mereu, pusi la expozitii.
Mersi oricum de com ^^

| Freya1 a răspuns:

De ce nu vrei tu sa o lasi asa? Ea nu e ca tine sa ii faci suvite blanita ei e frumoasa si sanatoasa asa cum e.
Mai bine te-ai interesa de ce sampoane sa ii iei sa ii fie mai matasos si frumos decat sa o faci cu chimicale sa ii schimbi culoarea

| Ramo137 explică (pentru Freya1):

Mda. Daca nu stii daca ii dauneaza sau nu. Degeaba ai scris. Nu raspunsul asta l.am cerut.

| Freya1 a răspuns:

Da dauneaza blana pielea