| TheAlexandraLovely a întrebat:

Se spune ca sunt 5 elemente: apa, focul, pamintul, aerul. Dar care e al 5 element?

6 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut.
Cele 5 elemente sunt : lemnul,focul,pamantul, apa, metalul.

| TheAlexandraLovely explică (pentru Nicole):

Nu nu, eu stiu precis ca e apa, focul, pamintul, aerul si inca ceva. In multe surse se spune ca al 5 element e "spiritul" care le uneste pe toate aceste 4, dar e corect asta?

| CreepyCrow a răspuns:

Hmm, metalul? da sa stii ca e posibil si sufletulbig grin

| JeffHardy2011 a răspuns:

Lumina si caldura, cred thinking
Acestia sunt cei cinci factori de mediu : apa, focul, pamantul, aerul si lumina si caldura.
Sper ca te-am ajutat big grin.

| TheAlexandraLovely explică (pentru JeffHardy2011):

Posibil, dar pareria mea e "spiritul", el uneste toate aceste 4 elemente: focul, apa, pamintul, aerul. Dar eu nu sunt increzuta

| catuzacata a răspuns:

Cauta pe net