| pytyk_2297 a întrebat:

Stie cineva cat traieste un papagal cel mai bun raspuns primeste funda

5 răspunsuri:
| Spintecatorul a răspuns:

Pai daca sunt ingrijiti bine pot trai majoritatea specilor intre 20-60 de ani.

| alleecsandra a răspuns:

13-15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un papagal traieste pana moare, sau pana-l papa pisica.

| silviaaaa a răspuns:

Total gresit toti

pai traieste in functie de rasa
un perus (papagalul alamicut in general verde albastru sau galben de care are toata lumea)

traieste in jur de 7 ani
din pacate papagalul meu a trait numai 6 ani
si mai depinde si de tine cum il ingrijeste si cata grija ai sa tii geamu inchis cand el e afaralaughing

funda?:X

| paulpaul112 a răspuns:

Daca-l ingrijesti traieste 15-20 ani si incearca sai dai drumul prin casa nu numai in cusca.