| Anda_7470 a întrebat:

Stie cineva cum invat un perus sa numai ciupeasca?

2 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

Pai daca vorbesti cu el,si ai grija de el,poate se invata cu tine,de obicei perusii cand ii cumperi de la pet shop si de oriunde ciupesc, deoarece pentru ei tu esti un strain, dupa cateva saptamani sau poate luni, el se invata cu tine si iti va fi un foarte bun prieten, daca vrei poti sa incerci sa ii dai mancare din mana, si daca mananca inseamna ca nu va mai ciupi, am si eu 3 perusi. Loli, Flaf si Lili.

| andrei57 a răspuns:

Nu cred ca ai cum asta este instinctul lui de aparare... incearca sa nu il mai spueri...