| kiki_4668 a întrebat:

Salut cum invat un perus sa faca baie?big grin

Răspuns Câştigător
| dana_9056 a răspuns:

Pai eu am un perus si o data a cazut in cafea si atunci trebuia sa-i fac baie trebuia sa fac ceva si nu puteam sa-l bag in apa asa ca eu te sfatuiesc sa i-ei un demachiant sa-l uzi bine si sa dai usor fara sa apesi pe penele lui apoi sa-l invelesti intr-un prosop asa foarte putin si dupa aia sa-l lasi sa zboare putin ca sa se duca apa si cam atat. Sa sti ca functioneaza pentru ca am facot-o si eu si inca mai fac asa si lui o sa-i placa. funda?

2 răspunsuri:
| onename a răspuns:

Prima oara mama mea la bagat la dus tinandul in mana si dadea cu apa pe el. Nu indic sa faci asta laughing. Eu am o farfurie mare doar pentru el. Ii pun apa in ea si el intra si se invarte, se spala. Acum i-am pus-o langa cusca sa iasa sa bea apa tot de acolo ca din suportul lui nu ii mai place. I-am luat si unul nou si tot degeaba laughing Bine, al meu are 10 ani. Perusul meulove struck

| maryfanMJ97 a răspuns:

Nu trebuie sa il inveti pentru ca perusii nu fac baie eu am 3 perusi si nu i-am invatat niciodata sa faca baie