| :X a întrebat:

Stii jocu` Adevar & Provocare... Vreau niste provocari`Vreau sa stiu ce sa mai >dau:

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca se joaca intr-un loc public (cafe bar, piscina), cel care a ales "provocare":
1. sa schimbe toate scrumierele din local, sa faca pe ospatar. oh go on
2. s-o invite pe ospatara/barman la dans, eventual, s-o/sa-l sarute.
3. sa ceara numarul de telefon celei mai frumoase fete de acolo sau celui mai tare baiat (in functie de sex), idea e ca n-are voie sa fie refuzat/a. big grin
4. sa se urce pe masa si sa strige: "Mama, vino sa ma iei!", "Cine vrea sa fie iubita/ul mea/meu?", "Gigolo italiano - licitatia incepe de la 20 de euro! Cine da mai mult?" rolling on the floor (sau orice altceva de genul, ai prins ideawinking ). oh go on Numai bine si bafta la joc!

| chupachups1234 a răspuns:

Noi am provocat un baiat(pe el il chema petre, noi ii zicem pepe) sa se duca la fra-su si sa-i zica Pepe, ce frumos esti azi rolling on the floor si tot pe el sa se duca la un baiat si sa-i puna mana pe picior si sa-i zica Catalin(aa il chema pe acel baiat), nu ti-am zis niciodata, dar sunt gay rolling on the floor rolling on the floor

| Cretaker a răspuns:

Am fost provocat sa'mi tai degetul mic de la mana stanga...si am facut'o, din dragoste.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

- spune asta: "te provoc sa-i zici jucatorului de langa tine un secret"
- spune asta: "te provoc sa ne zici de cine iti place, nu se accepta "
- spune asta: " te provoc sa-mi dai 10 idei de provocari " laughing
- spune asta: " te provoc sa-i faci lu' [un nume din jucatori] [ceva-o actiune] "
- spune asta: " te provoc sa accepti urmatoarea provocare care iti va pica "
- spune asa: " te provoc sa-l/o bati la cap pe [numele unui jucator ] "
- spune asta: " te provoc sa-i torni cui vrei tu, din jucatori o bautura [depinde ce aveti] in cap "
- spune asta: " te provoc sa te tragi tare de par "
- spune asta: " te provoc sa faci o farsa la telefon"
- spune asta: " te provoc sa imiti pe cineva "
- spune asta: " te provoc sa vb cu un anumit accent"
- spune asta: " te provoc sa ii faci o declaratie de dragoste uni jucator "
- spune asta: " te provoc sa stai cu capul lipit de perete, iar eu cand dau drumul la aceasta foaie, tu s-o prinzi cu capul"

sper ca sunt bune si sa nu se supere nimeni happy

| Deea a răspuns:

Sa scoata morcovi din pamant( si nu ma refer la propriu). Provocarea este sa se puna pe jos pe spate sa se sprijine in maine. Si se spune asa : Il scoate adica ridica fundul, il scutura adica scutura din fund, si ii arunca afara adica da tare din fund intr-o singura parte. Sper ca ai inteles ceva laughing

| eububu a răspuns:

Te provoc sa o saruti(pe o jucatoare) in fata iubitului ei