| Damian a întrebat:

Stiti cumva ce mananca, cucuvelele? Am un specimen care s-a invatat la mine pe pervaz, imi da desteptarea dimineata si canta asa frumos de imi trezeste si vecini, mie imi place dar nu stiu ce sa ii dau de mancare, ma ajutati voi? Hai va rog...

6 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Cucuvelele sunt omnivore, asemenea vrabiilor. Mananca practic tot ce mananca si omul happy

| cristianorudi7 a răspuns:

Cine, curvele? nu stiu ce mananca ele

| mihaibrasov a răspuns:

Mancare de la Mec.

| AlexUtZa_4030 a răspuns:

Poi. poti farama paine, si la mine se asezau au avut cuib si au facut oua dar au plecat le puneam mereu paine faramanata si un castronel de plastic nefolositor cu apa.happy

| judgement a răspuns:

Practic nu trebuie sa ii dai nimic, este o "pasare salbatica" se hraneste cu ce gaseste, isi are deja stabilite locurile unde manaca, si daca zici ca sta la tine pe pervaz inseamna ca locul este undeva in zona... fiind o bufnita de talie mica se hraneste cu insecte mari, râme, rozătoare mici, păsări, șerpi mici sau șopârle.

daca vrei mai multe informatii da-mi un pmwinking

| alexgogo a răspuns:

Pai. insecte. rame, viermi... gasesti la magazinele de pescuit prin piete.