| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema si nu mai stiu ce sa fac.
Am 16 ani abia impliniti si de vreo 2 ani am pe fata cosuri, dar mai multe pete rosii.Au inceput sa imi apara cateva acum 2 ani dar eu le-am tot rupt pe toate in ciuda durerii de la ele si sangele care imi curgea. In fine, asta nu e nimic pentru mine, ele s-au mai dus si au ramas un fel de pete rosii care se vad cat de cat pe frunte, barbie, obraji si in jurul gurii cat si pe nas.Eu sunt de la tara si mananc doar legume, branza, rosii oua etc pentru ca lucrez la padure si cam asta mananc zilnic, alcool nu prea beau asa mult deci nu cred ca astea ar fi cauzele.Aici la noi la tara pentru ca lucrez doar cu oameni mari toti ma intreaba ce am pe fata iar restul s-au invatat cu mine si ma deranjeaza sa tot fiu intrebat.Cineva de aici cu care ma cunosc foarte bine detine o gramada de stupi de albine iar el mi-a spus ca as putea incerca cu miere de albine pe fata ca e unul dintre cele mai bune remedii, nu am incercat deocamdata.Am fost si la doctor iar el mi-a spus sa iau ivatherm ceva de genu si antibiotice, am luat vreo luna si n-am vazut nici cea mai mica diferenta.Nu stiu ce sa mai fac, am vazut ca si cum mananci se reflecta pe piele, dar ce ar trebui sa mananc? Alti baieti mananca doar dulciuri, fumeaza si asa mai departe si n-au nimic pe fata.Sa fie de la trezitul de dimineata? Eu m-am invatat asa pentru ca aici la ora 6 eu sunt treaz si plec la lucru, m-am invata asa si imi place ca nu sunt un vagabond din asta rupt in gura, am banii mei, ma cunosc cu tot satul si asa mai departe.Adica ce as putea face pentru ca se duce un cos din asta si revine altul si ma si dor, incerc cat de mult sa nu imi mai pun mana pe fata, la doctor iar nu am cum sa ma duc in perioada asta pentru ca e mult de treaba aici cat si acasa.
Va rog frumos, daca stiti sa ma ajutati, sa incerc cu miere de albine pe fata? sau cu bicarbonat mi-a mai spus cineva. Cam asa arata ele https://imgur.com/a/QjWCh0i

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu iti recomand sa pui prostii pe fata ci ceva recomandat de doctor. Trebuie sa mergi la un alt dermatolog care ar trebui sa iti faca ceva analize pentru a prescrie tratamentul potrivit pentru tine. Trebuie sa iti faci timp pentru asta.