| crisssy a întrebat:

Bunaa...
Am si eu o problema... f. importanta pentru. mine.
Am si eu o pisica persana portocalie, de fapt cred ca am avut daca nu ajutati voi.
O am de o saptamana. Chiar ieri a facut o saptamana. iar eu o tineam in casa. dar ieri i-am dat drumul afara(mentionez ca locuiesc la tara). iar astazi cand am venit de la scoala numai era acasa, dar dimineata era. pentru. ca i-a dat parintii de mancare.
Si am cautat-o peste tot. chiar peste tot. M-am dus si la vecini. da nimeni nu a vazut-o. Deci chiar nu stiu ce s-a intamplat cu ea!
Acum singura mea speranta este ca poate se intoarce.
Deci. vreau sa va intreb pe voi. pisicile persane au memorie? sau tin minte unde este casa. sau simt mirosul.deci chiar nu stiu unde poate sa fie. daca stiti ceva care ma poate ajuta. va rog eu mult. spuneti-mi!

2 răspunsuri:
| Maxiela a răspuns:

Orice pisica are simturile dezvoltate chiar si cainele si stie sa se intoarca acasa momentan poate a plecat de acasa ca sa inspecteze imprejurimile sfatul meu era ca timp de o saptamana sa o tii inchisa numai in casa ca sa se acomodeze si apoi in dadeai drumul pe afara. Oricum sper sa iti revina cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea grija, sunt unele din pisicile cu cel mai bun simt, cu siguranta se v-a intoarce si eu am avut una si am dus-o la tara si cit era ziua de lunga statea in copaci sa vineze pasarele