| DenizaVonDe a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare tampita dar vreau sa stiu daca pot dresa un hamster! Sau hai sa nu-l numim dresat, daca as putea sa-l invat ceva. Stiu ca nu e caine dar vreau sa stiu! Gen sa aiba vreo reactie cand aude muzica si ceva de genu...Sa raspunda la anumite sunete, etc! Sunt constienta ca un hamster are creierul cat un bob de mazare si nu am cum sa-l invat ceva! Dar sunt curioasa atat big grin

3 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

E forte greu sa dresezi o pisica, deci iti dai seama cat de greu o sa fie sa dresezi un hamster si nu cred ca ar fi o idee atat de una, iti iei hasterca sa te joci cu el, sa-l mangai, nu sa-l dresezi ca nu o sa il iei cu tine pe strada sau mai stiu eu ce.

| iEmonel a răspuns:

Poti sa il bati de fiecare data cand vrea sa manance si vei vedea ca nu o sa mai manance ( sau cel putin nu cand esti tu in jur ). laughing

| adikiller1 a răspuns:

Se poate. http://www.itips.ro/......-v778.html sper sa te ajute