| The Epic Fail Guy a întrebat:

Sunt din Iasi si vreau sa-mi cumpar un dihor. Cine stie la ce pret ajung si cat de greu sunt de domesticit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce dihori? Iti recomand hiena, sconcsul, de ce nu un ornitorinc, un harciog sau chiar o nevastuica!
Un studiu facut de niste cercetatori (ca mai intotdeauna, britanici!) releva faptul ca, in timp, proprietarii imprumuta caracteristici ale animalului pe care il cresc. Ai grija la alegerea pe care o faci!
Din perspectiva financiara, ideea e buna, nu-i nevoie sa il cumperi, achizitionezi doar niste pui si stai la panda! Vine singur si, cu putin noroc, vei avea si pui si dihor. Bafta!

9 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

Ajung si la 300-350 Ron, la piata de animale.Sunt si la 100 Ron. Dar nu stiu de ce oamenii au reactia asta fata de dihori.Sunt si ei niste sufletele!
se domesticesc destul de usor daca sunt pui si invata sa faca la litiera!

| SnicK a răspuns:

LOL.
Dihor?
Sobolanu ala...

| The Epic Fail Guy explică:

Sunt faini, matzele si cainii parca sunt prea plictisitori.

| The Epic Fail Guy explică:

rolling on the floor

Nu mai pot de ras. Uite crema TPU : adolescenți frustrați laughing.

| The Epic Fail Guy explică:

Ornitorinc? big grin Chiar, dar imi trebuie o piscina sad Harciog nu-mi iau pentru ca ala face gauri si ajunge la vecinul de sub mine.

Dihorii chiar sunt animale de companie happy cautati si voi pe gugle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@The Epic Fail Guy: "cautati si voi pe gugle." Ce? Dihori? Ti-am spus exact cum faci! M-am nascut intr-un sat, deci stiu! :->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu o pereche de vanzare. au 2 luni. 0749999213

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste idioti neinformati... dihorul de casa, sau ferret este diferit de cel salbatic. E curios, jucaus, foarte iubitor iar singurele lucruri de domesticit la el sunt sa il inveti sa isi faca nevoile la litiera(cum de altfel si o pisica trebuie invatata asta) si sa nu muste tare at cand te joci cu el. iar preturile variaza...de la 200 de lei la 150 de euro

| Daiana_6413 a răspuns:

Mi-am cumparat si eu o dihorita...este cel mai frumos animal al meu, este jucaus, iubitor si amuzant. Eu l-am cumparat din bucuresti cu 200 ron avea pe atunci 3 luni si musca destul de rau dar dupa 1 luna deja nu am mai avut problema asta. Femele miroase putin dar dupa castrare a scapat in totalitate de acel miros... dar masculii miros putin mai mult. este foarte jucausa si nu doarme atat de mult cum spun unii. Are locul ei unde face iar de dormit, doarme cu mine in pat. Inainte sa-ti cumperi unul ar trebui sa te documentezi in privinta lui(hrana, sampon, loc de joaca, ham, litiera, etc). Mult noroc!