| anonim_4396 a întrebat:

Hey,
M-am interesat şi chiar vreau să îmi cumpăr un dihor domesticit. Chestia e că nu ştiu de unde să îmi iau sau să-mi comand. Daca aveti idee de surse de unde aş putea găsi,
sau cam cât ar costa, vă rog
să-mi spuneți.
Eu pot să-l dau la veterinar pentru castrare si extirpare a glandelor perianale şi pentru vacinuri şi pot sa îi fac rost de restul lucrurilor necesare uşor, dar ideea e să gasesc unul...
Puteți să mă ajutați?

8 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. Dihorii emit un miros caracteristic foarte neplacut.

| CristiBBX a răspuns (pentru zăGhost):

Stiu, de asta am zis ca ii extirp glandele perianale, si scap de majoritatea mirosului

| tal4556 a răspuns (pentru CristiBBX):

Ca si cum ai taia ghearele la pisică, gandeste te ca ti taie unu degetele, doar varful

| tal4556 a răspuns:

Ce faci tu cu dihoru ala?

| CristiBBX a răspuns (pentru tal4556):

Dihorii sunt foarte dragalasi fata de alte animale, poti cauta pe yt" ferret as pet".
Apropo, este al treilea animal de companie dupa caine si pisica in America.

| tal4556 a răspuns (pentru CristiBBX):

Da asta i Romania. Daca chiar vrei ia ti dihor. Da sa nu l chinui, ca e totusi animal salbatic

Răspuns utilizator avertizat