| Anca a întrebat:

Sunt foarte trista crying Catelul meu ( aproape 3 luni ), a vomitat azinoapte si astazi inca o data.
De mancat mananca, bea si apa, dar eu is disperata sad
Intrºo ora merg cu el la veterinar - l-am programat.
Sper sa nu fie parvoviroza crying
E la mine de 2 zile doar. Daca are parvoviroza inseamna ca l-am cumparat cu ea sad Ca are perioada de incubatie 5-7 zile.
Sper sa nu aiba parvo, ca e fatala.

Are 2 vaccinuri contra parvo, de scos afara lºam scos doar 10 minute maxim si nu a intrat in contact cu alti caini.

Nasucul il are rece si umed, dar parca e mai somnoros decat ieri.

Sunt intr-un stres maxim sad
Nu mai am rabdare sa merg odata la veterinar.
Stiti cazuri fericite cand au scapat din parvoviroza?

6 răspunsuri:
| Anca explică:

Am revenit.
Mi-a dat vesti bune, cu toate ca eu nu. s impacata.
Tot stau cu ochii pe el nici nu-l las sa doarma ca mi-e frica ca e mort. Is nebuna la cap...

A zis ca a facut gastrita.
Catelul nu l-am cumparat din pet shop, ci de la o persoana care a pus un anunt.
Am inteles ca e din cauza ca, la acea familie nu manca mancare de calitate superioara, ii mai dadea si gatit si eu i-am dat direct royal canin si a fost un pic prea brusc.
Dar respectivu mi-a zis ca ii da royal canin de acelasi fel.
Dupa reactia catelului la mancare se vede ca nu a fost tocmai asa...
Acum e bine. i-a facut o injectie, febra nu avea, de mancat mananca si bea si apa.
Merg maine cu el la control. Sper sa fie totu bine.

Mi. a zis sa nu-l mai scot absolut deloc afara pana la ultimul vaccin parvo, cam peste o saptamana.

| annie_9752 a răspuns:

Nu stiu daca trebuie sa te stresezi atat.Si eu am un catel care a mai vomitat, dar nu a fost ceva grav.Adica,depinde foarte mult de ceea ce i-ai dat sa manance. Poate prea multa carne, dulciuri sau altceva ce ei nu au voie.Veterinarul iti va spune mai multe, dar sa retii ca ei au ficatul foarte sensibil. Din aceasta cauza vomita dupa ce mananca ceva ce nu le-a priit. Faptul ca are nasucul rece si umed e un semn bun.Nu am auzit de niciun caz de parvoviroza, nici fericit, nici nefericit, dar sper sa nu fie cazul catelului tau! Eu iti doresc mult succes la veterinar si sper din suflet sa fie totul bine! Anunta-ma te rog, chiar si printr-un mesaj privat, care este diagnosticul pe care i l-a dat veterinarul.

Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna si multa sanatate!

| annie_9752 a răspuns:

Iti multumesc din suflet pentru ca m-ai tinut la curent si ma bucur pentru catelul tau! Multa sanatate amandurora!

| denisa20 a răspuns:

Si eu am cumparat un bichon maltez din pet-shop, duminica.Nu e o idee prea buna sa iti cumperi de la pet-shop.Eu merg cu el de 2 ori pe zi la veterinar.Are febra, tuseste si era tare molesit.Aseara am spus ca va fi ultima zi, dar acum e mai bine.Eu iti tranzmit toata sanatatea din lume si iti promit ca se va face bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sasda

| Adelaide a răspuns:

Da stiu un caz un caine lup cu multe tratamente care constau in perfuzii a scapat asta a fost acum 10 abi catelul traieste si acum bafta