| RuxGDiana18 a întrebat:

Bună! Am un cățel metis, adoptat de pe strada, diagnosticat cu parvoviroza. Suntem în a 5 a zi de când au debutat simptomele și a 4 a zi de tratament. Cățelul este prezent, receptiv, merge singur și bea apa, dar nu vrea să mănânce nimic. După câte zile incepe sa fie interesat de mâncare? Cine are experiențe cu câini care au scăpat de parvo, va rog sa îmi lăsați aici câteva sfaturi. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mihaela_7706 a răspuns:

La medic urgent.
De parvo se moare...

| RuxGDiana18 explică (pentru mihaela_7706):

Am menționat inițial că suntem în a 4 a zi de tratament, astăzi a fost a 5 a. A fost tratat cu tot ce a avut nevoie organismul, inclusiv antidot pentru parvo. Cățelul este vioi, receptiv, mă interesa sa știu după câte zile incepe sa mănânce.

| RuxGDiana18 explică (pentru RuxGDiana18):

Update: Cățelul a început să mănânce. Dr. îl declară caz salvat.