| Bibiutza a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Contra.este adevarat ca sunt periculosi unii dintre ei, dar exista si alte modalitati nu neaparat eutanasierea.

68 răspunsuri:
| Aammy a răspuns:

Contra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autoritatile au partea lor de dreptate in sensul ca aceste animale nu ar trebui sa hoinareasca libere pe strazi dar nu cred ca este totusi necesar sa se recurga la o astfel de masura atat de aspra...consider ca daca cineva in masura sa se ocupe de aceasta problema si-ar da interesul s-ar gasi solutii mult mai eficiente.cum ar fi construirea unui loc special amenajat unde sa poata trai in conditii decente fara a fi omorati... o mare parte din ei cred ca si-ar gasi si un nou stapan dar nimeni nu isi da prea tare interesul.
ca o concluzie finala sunt total CONTRA!

Răspuns utilizator avertizat
| Nimic special a răspuns:

Pro!

| Cristi_6252 a răspuns:

Ce tampiti doamne.Pentru chestiid astea inchisoare pe viata

| zacrazy a răspuns:

@Tequila, precum a zis @covexrobu, iti doresc ce-mi doresti mie sau cel putin sa fi muscata de un caine vagabond. Sa nu poti intra intr-o farmacie cand te doare o masea, din cauza haitei de caini care s-a instalat acolo, sa cresti mare si sa faci copii care sa-ti fie muscati de cainii din jurul blocului. Atunci ai mai fi CONTRA?

| sasha a răspuns:

Mai multi contra decat pro, daca sunteti contra eutanasierii acestor caini, asta nu demonstreaza ca iubiti animalele si mai rau, voi credeti ca le faceti bine atunci cand le dati de mancare nu faceti decat sa le prelungitzi viata, viata chinuita.
noi nu putem face nimic pentru iei, insa bulangii astia mari ar putea renutza la 2 masini din alea 10, ar putea sa nu le mai dea copiilor 1000 euro bani de buzunar si daca s-ar gandi putin si la tara pe care o conduc iar banii aceia sa ii investeasca intr-un centru de ocrotire a animalelor ar fi genial si extrem de bine si pentru caini si pentru oameni.
dar dupa cum stim la aceasta tara mai este mult de lucru si asat este o alta poveste.
toti cei care sunt contra dc nu adoptati cainii asa demonstrati ca iubiti animalele si ca va pasawinking

Răspuns utilizator avertizat
| covexrobu a răspuns:

@Tequila Si presupun ca tu ai avea 17-18 ani si te crezi mai mare ca mine. Dar vei fi dezamagita cand o sa afli varsta mea.

| Cristi_6252 a răspuns:

Cati ani ai 3?

| swet girl 22 a răspuns:

Contra desigur

| cornel a răspuns:

Contra

| Bilqux a răspuns:

Contra!

| xoBridgetXO a răspuns:

Contra evident.winking

| covexrobu a răspuns:

@Cpt Da am 3 ani de cand am permis de conducere. Daca tot esti curios.

| SweetAngelCry a răspuns:

Contra, eu cred ca ar trebui sa-i duca la centre de adoptie, sa-i ingrijeasca si astfel sa ii vanda unor oameni doritori.

| Cristi_6252 a răspuns:

Aa ai 22 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra

| BabyPink a răspuns:

Se pare că unele persoane au cam zis tot. Iubesc câinii, dar totuşi sunt pro pentru eutanasiere. Dat fiind, acum 2 zile am fost muşcată de picior de un câine! straight face

| covexrobu a răspuns:

Daca tu asa stii sa calculezi. Se vede ca te-a invatat matematica femeia de serviciu.

| LidiaD a răspuns:

100% contra
nu pot sa spun ca imi plac cainii, dar sunt si ei fiinte...si uneori mi se face mila cand ii vad pe strada flamanzi si slabi si cum se uita la tine cu ochii aia maripuppy dog eyes
-pot gasi oricand alte metode...de exemplu pot face rezervatii sau parcuri special amenajate unde acestia sa stea si sa fie hraniti
-sau pot sa faca un centru de adoptie pentru. pui
In concluzie, sunt multe metode ...Trebuie doar sa fii deschis la sugestii

| cristi202 a răspuns:

Pro! pentru ca am fost muscat deja de trei ori in ultimul an de ei, si atacat de mult mai mult ori. Si nu e tocmai placut cind ti se intimpla asta pe bicicleta!

| andrei95 a răspuns:

Pe astia periculosi poate sa ii omoare dar pe ceilalti ar fi bine sa faca ceva sa nu mai faca atatia caini

| vLd a răspuns:

Contra. E adevart ca unii sunt periculosi dar exista si alta solutie decat eutanasierea.

| IepurasulBrunet a răspuns:

Contra.

| Addaaa99 a răspuns:

Contra

| andreea_7955 a răspuns:

Sunt contra. Unii sunt rai, dar sunt suflete.Nu merit sa le radem de pe fata pamantului.

| Turquoise a răspuns:

PRO happy acum sariti cu 'stupid'
de ce pro?
pentru ca m-am saturat sa fiu muscata/alergata/maraita/sa imi bage nasul plin de microbi in sacosa/sa se tina dupa mine/sa latre toata noaptea si lista poate continua
sunt PRO si pentru eutanasiera unora cu stapan. si probabil si a stapanilor
de ce? pentru ca m-am saturat sa fiu muscatahappy. si de fata cu stapanul si sa nu faca nimic happy

| keops9968 a răspuns:

Cei periculosi si bolnavi eutanasiati, restul castrati. asta zic eu ca e cea mai buna solutie.

| Serendipity17 a răspuns:

CONTRA! CONTRA! CONTRA! CONTRA! CONTRA! normal ca sunt CONTRA pentru ca si ei sunt niste fiinte si eu ii iubesc foarte mult, mai bine facem adaposturi pentru ei! deci, pe langa ca presedintii si aia din politica au salariu mare ii cheltuiesc in folosul lor, normal, in loc sa faca si eu ceva bun pentru toata lumea!