| Bibiutza a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Contra.este adevarat ca sunt periculosi unii dintre ei, dar exista si alte modalitati nu neaparat eutanasierea.

68 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Contra! Contra! Contra!

Răspuns utilizator avertizat
| Elly4all a răspuns:

Nu stiu de cat timp este pusa intrebarea si cu atat mai putin de cat timp se cearta unii dintre voi, o sa'mi spun parerea care v'a ramane in totdeauna aceeasi, si anume:
De ce cand un animal raneste un om, toti oameni sar sa'l omoare, de ce nu se intampla la fel si cu OAMENII care omoara animalele si in loc sa fie pedepsiti mai rau sunt sustinuti de niste degenerati ca ei? Sunteti PRO 3 sau 4 dintre voi. ei bine eu cred ca sunteti niste specimene care ar merita sa moara mai mult decat bietele animale care se afla la momentul actual pe strazi.
M'am saturat sa aud chedtii de genul ''traim in Romania'' sau'' la noi nu este ca in alte tari'', toate aceste animale sufera din cauza oamenilor fara suflet care traiesc pe acest pamant! Nu este vina lor ca sunt pe strazi si nu ar trebui sa fie judecati de unii precum : @zacrazy sau covexrobu.
Eu nu cred ca aceste ''javre'' cum unii dintre voi le numiti, musca de buna intentie, ori sunt provocate ori trebuie sa se apare avand in vedere faptul ca multi ii si bat. din nimic, doar pentru ca nu au un adapost. m-am saturat sa aud ca de ce am ajuta animalele decat sa ne ajutam semenii...sa fim seriosi nici pe aia nu'i ajutam vrem doar sa parem mai jmecheri.
In incheiere @romaniaaa, argumentele tale sunt complet lipsite de inteligenta.

| Serendipity17 a răspuns:

CONTRA! CONTRA! CONTRA! CONTRA! CONTRA! normal ca sunt CONTRA pentru ca si ei sunt niste fiinte si eu ii iubesc foarte mult, mai bine facem adaposturi pentru ei! deci, pe langa ca presedintii si aia din politica au salariu mare ii cheltuiesc in folosul lor, normal, in loc sa faca si eu ceva bun pentru toata lumea!

| cornel a răspuns:

Contra

Răspuns utilizator avertizat
| Addaaa99 a răspuns:

Contra

| BabyPink a răspuns:

Se pare că unele persoane au cam zis tot. Iubesc câinii, dar totuşi sunt pro pentru eutanasiere. Dat fiind, acum 2 zile am fost muşcată de picior de un câine! straight face

| cristi202 a răspuns:

Pro! pentru ca am fost muscat deja de trei ori in ultimul an de ei, si atacat de mult mai mult ori. Si nu e tocmai placut cind ti se intimpla asta pe bicicleta!

| zacrazy a răspuns:

Pro pentru eutanasierea cainilor vagabonzi AGRESIVI.
Pro pentru castrarea tuturor cainilor vagabonzi.

| zacrazy a răspuns:

Pentru cei care au raspuns CONTRA. Daca v-ar musca un caine vagabond v-ati schimba parerea? Dar daca ar sari la voi de fiecare data cand treceti pe langa haita lor? Daca ati fi cu cainele vostru la plimbare si ar sari sa-l muste si pe el?

Eu unul m-am saturat de gradinile zoologice de pe strazi. Peste tot unde ma duc trebuie sa fie cel putin o haita de caini. N-am nimic cu ei atata timp cat ei n-au nimic cu mine. Ba chiar am niste "prieteni" cu care ma joc mereu cand trec pe langa ei si am timp.

Problema mea este cu cainii AGRESIVI.

| zacrazy a răspuns:

@Tequila, precum a zis @covexrobu, iti doresc ce-mi doresti mie sau cel putin sa fi muscata de un caine vagabond. Sa nu poti intra intr-o farmacie cand te doare o masea din cauza haitei de caini care s-a instalat acolo, sa cresti mare si sa faci copii care sa-ti fie muscati de cainii din jurul blocului.

Atunci ai mai fi CONTRA?

| zacrazy a răspuns:

@Tequila, precum a zis @covexrobu, iti doresc ce-mi doresti mie sau cel putin sa fi muscata de un caine vagabond. Sa nu poti intra intr-o farmacie cand te doare o masea, din cauza haitei de caini care s-a instalat acolo, sa cresti mare si sa faci copii care sa-ti fie muscati de cainii din jurul blocului. Atunci ai mai fi CONTRA?

Răspuns utilizator avertizat
| covexrobu a răspuns:

PRO. Din ce foc si para sa ii tinem si pe ei in adaposturi cand nu avem bani in spitale pentru a ingriji oameni bolnavi? Si nu este nici o cruzime sa eutanasiezi cainii. Doar sa nu va inchipuiti ca ei sunt eutanasiati prin aruncarea cu acid pe ei sau prin oarece metode din Epoca de Piatra. Sunt injectati si acestia mor linistiti fara a simti durere deci este pe cat se poate de usoara moartea lor!

| covexrobu a răspuns:

@Tequila Iti doresc tie ce imi doresti tu mie. Si daca tu doresti atata bine celor care vor sa aduca Romania in randul tarilor civilizate. Atunci singura mea parere despre tine este ca pe scara evolutiei ai ramas tot in copac.

| covexrobu a răspuns:

@Tequila Si presupun ca tu ai avea 17-18 ani si te crezi mai mare ca mine. Dar vei fi dezamagita cand o sa afli varsta mea.

| covexrobu a răspuns:

@Cpt Da am 3 ani de cand am permis de conducere. Daca tot esti curios.

| covexrobu a răspuns:

Daca tu asa stii sa calculezi. Se vede ca te-a invatat matematica femeia de serviciu.

| covexrobu a răspuns:

@♫Elly4all♫ Si daca tot zici ca judec gresit. Da si tu o solutie pentru a scapa de acesti caini cat mai ieftin. Pentru ca suntem in plina criza financiara. Eutanasierea lor este cea mai ieftina metoda pe care o putem utiliza momentan. Si daca vrei sa stii imi plac foarte mult cainii si am si eu un caine care chiar daca este metis (maidanez corcitura cum vrei tu sa ii zici) il tin in conitii cat de cat bune. Nu sta afara pe strazi nu mananca resturi si nu ataca pe nimeni. Dar vad ca totii copii de 15 ani sunt mai tari in freza daca dau voturi stupide. SI cum am mai zis la postarile anterioare care mi-au fost sterse va doresc sa traitii si sa patiti ce imi doriti voi mie.

| Petronela a răspuns:

Contra

| Dizzydizz a răspuns:

Sunt contra bineintenes.Am in fata blocului vreo 7 caini si ii hranesc dupa posibilitati.Am vrut sa ii duk de aici, dar inima nu ma lasa...Nu pot fi atat de cruda. tu esti pro sau contrA?

| Courtney4you a răspuns:

E foarte trista situatia asta si nici nu prea stii de ce baricada sa fii:stiu ca verbul a eutanasia inseamna o moarte usoara fara suferinta, insa nu stiu daca la noi sunt eutanasiati sau sunt pur si simplu omorati(am auzait ca unii chiar ii dau pe post de hrana la lei si alte animale ceea ce e extrem de crud). Totusi sunt contra aceste fiinte sunt prietenii nostri si nu merita, uneori te intelegi mai degraba cu un cutzu decat cu scuzati expresia 'o jigodie de om'(e cam de blamat expresia mea, dar ce vrei m-a facut mama prea sincera). Ele sunt niste fiinte nevinovate.

| Bilqux a răspuns:

Contra!

| IepurasulBrunet a răspuns:

Contra.

| Mefisto23 a răspuns:

Contra. Sa fie sterilizati si tinuti in conditii acceptabile.