| Moonster a întrebat:

Tu esti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Contra

| Anduciu a răspuns:

Pro.Urasc sa-mi fie frica sa merg seara pe strada, pentru ca ma pot trezi oricand cu o haita de caini agresivi si murdari in fata.

| Anduciu a răspuns:

De ce dai stupizi celor care sunt pro? Ia-i pe toti acasa daca nu esti de acord.

| ApofissPapaya a răspuns:

Eu sunt contra. Iti spun si de ce: Sa zicem ca ti-ai luat 2 caini, o femela si un mascul, la maturitate, ei se imperecheaza, si te trezesti cu pui( daca parintii nu sunt aceleasi rase, nu prea poti sa vinzi cainii, doar sa ii donezi, iar daca nu ii vrea nimeni si nu ai ce face cu ei, ii lasi in strada). Cateii astia pe care tu i-ai aruncat in strada, cresc si ei, se inmultesc din nou( nu vin si te intreaba: "pot sa ma imperechez etc."), dupa apar alti pui si alti pui si tot asa. Si din vina cui sunt cainii pe strazi? Din vina noastra a oamenilor, pentru ca nu putem sa ne sterilizam cateaua/pisica si sa castram catelu'/motanu! Cainii nu ataca decat daca sunt provocati! Asa ca nu mai tot puneti ca va treziti cu cainii in fata noaptea, ca nu te vor ataca, vor simti frica din voi si va vor domina. Lasa-tii in pace pe saracutii. sad

| FrozenHeart_4330 a răspuns:

Eo sunt contra

| kilio a răspuns:

Eu is pro

| hello2211 a răspuns:

Contra