| Brasileiro a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

PRO! Cainii aia saracii stau pe starda si sufera de foame, de sete si de alte boli...doamne ar fi mai corect daca ar muri odata ca sa scape de chin!

19 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! Admit acest lucru cu animalele grav bolnave si fara sanse de vindecare.

Răspuns utilizator avertizat
| ChibiRose a răspuns:

Contra. Ce vina au bietele animale ca isi respecta ciclul de viata si se inmultesc? Cu salariile nesimtite ale parlamentariilor am putea steriliza mii de caini.

| marett16 a răspuns:

Contra! cainii ar trebui sa fie eutanasiati doar daca sufera de ceva boala, sau sunt grav raniti ca sa nu se mai chinuie.

| Barbie a răspuns:

PRO...deja mi scarba de ei

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Kontra...sa'i castreze sa nu se mai inmultzeasca asa mult si dc nu fac un adapost pentru caini? aaa nu sunt bani, dar de furat se furathinking
traim in Romania si asta ne ocupa tot timpullaughing)

| cryss_1828 a răspuns:

Contra!| Nu e vina lor ca s-a ajuns acolo. Daca autoritatile actionau mai inainte si ii sterilizau nu se ajungea aici, iar iubitorii de animale daca isi castrau femelele de la inceput, nu sa le lase sa se imperechere, sa fete si apoi sa arunce ori puii ori cu tot cu catea afara. CONTRA CONTRA CONTRA!

| Zambet a răspuns:

Eu sunt contra.Ar trebui sa traiasca si ei.
Eu sunt contra deoarece intr-o zi, cainele meu mi-a scapat din cusca si a fugit pe strada si nu avea zgarda. Si tocmai atunci treceau hingherii si mi l-au luat sadsad. L-am cautat dupa aceea peste tot...telefoane,am fost prin orase apropiate la centre din acestea, dar degeaba. Tocmai de asta sunt contra, pentru ca dintr-o greseala stupida iti poti pierde cainele.pe care il iubesti enorm crying

| ladypink1 a răspuns:

Contra deoarece nu este vina lor este vina este vina celor care ii arunca! fundita plzz

| virshabhasthira a răspuns:

CONTRA.cum draq ar fi sa ii omoare si pe ei.si caini aia sunt suflete, dar sunt prea multi idioti sa vada asta:-s.

| Sigmund a răspuns:

Este inadmisibil! Sunt dea dreptul revoltat.Cumn se poate ca un animal fara aparare, care nu are nici ce manca nici unde sta.De ce si omoram inaintede vreme? Nu are rost! Nu are sens! Mai bine le-am oferi un adapost si niste mancare, dar si dragoste sa se simt bine, nicidecum sai eutanasiem.

| Iașmii;o3 a răspuns:

Contra.

| beka a răspuns:

Contra!

Răspuns utilizator avertizat
| loredanna a răspuns:

Si pro si contra 50% si 50%. chiar am vazut cu ceva timp in urma un reportaj.mai multi caini vagabonzi au fost omorati si sa mediatizat cazul acesta cateva zile la rand, iar cand o femeie a fost omorata de muscaturile lor s-a dat odata la stiri in ziua respectiva si gata s-a uitat totul...cred ca cel mai bine e sa li se scoata dintii sau inkisi undeva... ce naiba astia pun ceasuri de 1 milion de euro in bucuresti(de parca lumea musai acolo se uita cat e ceasul)iar de adaposturi pentru caini se ocupa mama, rusine sa fie statului

| Elyxx a răspuns:

Contra absoluut! am fost sunt si voi fi mereu contra.Adica cum sa omoare bietele sufletzele fara stapani? ce e vina lor ca sunt vagabonti? sa faca si primaria un centru pentru animalele hoinare in fiecare oras sa nu mai fie probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro numai sa muste stiu javrele alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra, evident! Au şi ele viaţă, nu? Diferenţa dintre noi şi ele este că arătăm diferit şi că ele nu pot să vorbească.

Dacă se omoară câinii vagabonzi, automat să se omoare şi vagabonzii.Autorităţile sunt contra eutanasierii vagabonzilor dar în cazul animalelor zic lejer să le omoare.Sunt şi ele fiinţe vii!

| Mirabell a răspuns:

Eu sunt contra.Sunt si ele fiinte vii si cand te gandesti ca au fost si ele ale cuiva si au fost abandonate, nu! Contra!