| Bibiutza a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Contra.este adevarat ca sunt periculosi unii dintre ei, dar exista si alte modalitati nu neaparat eutanasierea.

68 răspunsuri:
| romaniaaa a răspuns:

Fratilor sunt al treile membru TPU care spune PRO.
de ce sunt pro? Pt ca:
1: din anul 2000 pana in prezent au murit 39 de persoane sfasiate de caini vagabonti si peste 10. 000 ranite!
2:In orice tara civilizata si care vrea sa devina respectata nu exista caini vagabonti care in lipsa de hrana ataca oameni!
3big grinaca ai construi adaposturi pentru toti caini din Romania ar costa dublu decat costa toate azilurile de batrani existente! O sa ajungem sa salvam cainii si nu semenii!
4. Viata lor : cainilor credeti ca le place sa traiasca asa ( sa stea la mila oamenilor, sa le arunce si lor un colt de paine )? Oricum din toti cainii vagobonti doar 1% au fost adoptati. Sa recunoastem NU AU NICI O SANSA! credeti ca mie nu mi-e mila de ei?straight face dar in viata asa esad scapi de ei ca sa iti fie tie bine. Cred ca am spus destulhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Elly4all a răspuns:

Nu stiu de cat timp este pusa intrebarea si cu atat mai putin de cat timp se cearta unii dintre voi, o sa'mi spun parerea care v'a ramane in totdeauna aceeasi, si anume:
De ce cand un animal raneste un om, toti oameni sar sa'l omoare, de ce nu se intampla la fel si cu OAMENII care omoara animalele si in loc sa fie pedepsiti mai rau sunt sustinuti de niste degenerati ca ei? Sunteti PRO 3 sau 4 dintre voi. ei bine eu cred ca sunteti niste specimene care ar merita sa moara mai mult decat bietele animale care se afla la momentul actual pe strazi.
M'am saturat sa aud chedtii de genul ''traim in Romania'' sau'' la noi nu este ca in alte tari'', toate aceste animale sufera din cauza oamenilor fara suflet care traiesc pe acest pamant! Nu este vina lor ca sunt pe strazi si nu ar trebui sa fie judecati de unii precum : @zacrazy sau covexrobu.
Eu nu cred ca aceste ''javre'' cum unii dintre voi le numiti, musca de buna intentie, ori sunt provocate ori trebuie sa se apare avand in vedere faptul ca multi ii si bat. din nimic, doar pentru ca nu au un adapost. m-am saturat sa aud ca de ce am ajuta animalele decat sa ne ajutam semenii...sa fim seriosi nici pe aia nu'i ajutam vrem doar sa parem mai jmecheri.
In incheiere @romaniaaa, argumentele tale sunt complet lipsite de inteligenta.

| bombonik44 a răspuns:

Contraaaaaa

| covexrobu a răspuns:

@♫Elly4all♫ Si daca tot zici ca judec gresit. Da si tu o solutie pentru a scapa de acesti caini cat mai ieftin. Pentru ca suntem in plina criza financiara. Eutanasierea lor este cea mai ieftina metoda pe care o putem utiliza momentan. Si daca vrei sa stii imi plac foarte mult cainii si am si eu un caine care chiar daca este metis (maidanez corcitura cum vrei tu sa ii zici) il tin in conitii cat de cat bune. Nu sta afara pe strazi nu mananca resturi si nu ataca pe nimeni. Dar vad ca totii copii de 15 ani sunt mai tari in freza daca dau voturi stupide. SI cum am mai zis la postarile anterioare care mi-au fost sterse va doresc sa traitii si sa patiti ce imi doriti voi mie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra contra contra contra contra sunt finte si cei cu pro sunt idioti erau hingheri prin oras si m-a muscat un caine dar l-am luat acasa findca imi parea rau de el

| Emanuela_Catana_1989 a răspuns:

Eu sunt pro dar cu condiția să fie eutanasiați cum trebuie. Oricum ca să le dai de mâncare cineva moare dar cum moare? Mâncarea de câine conține carne din diverse animale care mor cu gâtul tăiat nu de la o injecție deci cum e mai bine să mori? Cu gâtul tăiat să ajungi mancare la oameni și câini sau cu o injecție? Problema e la cei care nu vor să sterilizeze pentru ca numărul lor să scadă.

| Emanuela_Catana_1989 a răspuns:

Toți care sunteți contra sunteti vegetarieni sau?