| Vlad_Vlad_1996_urJn a întrebat:

Tocmai ce am luat un puiut de Amstaff, are 2 luni. Aveti niste sfaturi pt a-l invata sa isi faca nevoile doar pe covorase si afara?

3 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Incearca sa il duci la dresaj cand creste. Cel mai bine este sa il ignori in perioada asta, nu se lipeste nimic de ei.

| Georg13 a răspuns:

Trebuie plimbat de 2-3 ori pe zi afara si dus prin locuri in care sunt si alti caini care isi fac nevoile. In felul asta va putea mirosi si va vrea sa fac si el acolo. Cat despre covorase, este acelasi principiu. Pune putina urina pe covorasul acela si pune-l sa miroasa, in mod normal va vrea sa faca tot acolo.

| Andreimacinca1 a răspuns:

Fi cu ochii pe el, si cand vezi ca vrea sa-si faca nevoile, pune-i undeva in camera o cutiuta cu isip special.Cand vezi ca vrea sa-si faca nevoile, pune-l in cutiuta.Cu cat il pui de mai multe ori in cutiuta, cu atat se invata mai repede unde trebuie sa-si faca nevoile. Dupa un timp o sa mearga singur la cutiuta.
Pana atunci fi cu ochii pe el!
Bafta!