| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel de 2 luni si azi i-am cumparat covorase absorbante pentru catei dar nu vrea sa faca pe el. Cum sa-l invat sa-si faca nevoile pe covorasul absorbant?

Răspuns Câştigător
| xBlackRose a răspuns:

Pai in primul rand:
-Ai un catel super frumos!

Asa deci, de cate ori il vezi in actiunea lui(sti la ce ma refer...), ii poti da 2 palmute usor (sa nu il lovesti!) pe botic sau pe fundulet si dupa sa il asezi pe covorul ala absorband.
ATENTIE:

-Il pui pe covorul ala doar cand este el in actiune cand il vezi tu ca isi face treaba... Nu il pui oricand, ca dupa va crede ca acolo trebuie el sa stea si sa doarma si ca este pedepsit(crede-ma ca asa fac si eu si acum s-a invatat si catelul meu unde sa isi faca treburile, si daca nu ma insel este aceeasi rasa cu al tau)

Cred ca cam asa ai putea sa il inveti...cum am facut si eu...incearca!

Bafta!:*

| anonim_4396 explică (pentru xBlackRose):

Ce rasa e catelul tau? Al meu este mix de Yorkshire Terrier.

| xBlackRose a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca e pichinezzzlaughingOricum e asa de draguttt:*

8 răspunsuri:
| beatrice9849 a răspuns:

Cand il vezi ca crea sa-si faca nevoile, ia-l si dul pe covoras!

| 2PacKilluminati a răspuns (pentru beatrice9849):

Exact asta vroiam sa zic si eulaughing)

| beatrice9849 a răspuns (pentru 2PacKilluminati):

Ok

| anonim_4396 explică (pentru beatrice9849):

Am incercat si nu vrea sa faca pe el.

| beatrice9849 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci,muta covorasul unde vezi ca isi face el cel mai des nevoile

| DarkSell93 a răspuns:

Pai ademenestel cu ceva la covoras, iar cand vrea sa isi faca nevoile il iei si il duci pe covoras.iar cand se va face mai mare va trebui sa il inveti sa isi faca nevoile afara...big grin
Invatal acum cat este mic deoarece invata repedewinking