| WantToPLAY a întrebat:

TPU AJUTOR! Am un shar-pei de 3 luni si jumatate care e disperat dupa mancare,deci daca cineva ii arata mancare nu o mai intereseaza de mine(ca sunt stapanul ei) o ia razna.Ce sa'i fac ca asa face si cand e cineva la masa sta acolo si cerseste, se urca cu labele pe masa pana termina si daca o chem in timp ce persoana respectiva mananca nici nu o intereseaza. FUNDAsad

Răspuns Câştigător
| andrutzafrumusica a răspuns:

Daca cerseste la masa nu o baga in seama o sa ceara o zi 2-3 si o sa se sature.Dai de mancare la ore bine stabilite fara "gustari" intre ele, probabil la vechiul stapana a fost invatata sa primeasca orce daca se milogeste.Stiu ca o sa iti vina greu sa nu o bagi in seama daca va incepe sa se milogeasca, dar nu va dura mult ( dupa cateva zile va invata ca nu trebuie sa mai ceara de mancare oricand pentru ca nu va mai primi ori cat de mult sar ruga ). Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt foarte mancaciosi. Oricat incerci sa il inveti la mancarea lui nu se va satura.Am si eu unul.Are 1 an si 2 luni.Intai ii dau lui sa manance. Apoi stam noi la masa.Cu el pe hol si cu usa inchisa. Oricum dupa ce mananca si bea apa am mult de sters dupa el.La gresia de pe jos.

| karsivan a răspuns:

Ai rabdare, sa creasca, mareste numarul de mese este pui in crestere si nu se va ingasa.

| RappMusicc a răspuns:

Asa sunt cand sunt puiwinking Dai un pumn de granule de 3 ori pe ziwinking

| Annä_Anné_1997 a răspuns:

Pai cand mancati la masa, dul pe el in alata camera, ( unde are el apa si mancarea ) dai si lui mancare cand mancati voi si lasa-l sa manance