| cipriot a întrebat:

TPU, am nevoie de ajutor. Am mai multe pisici, nu e nici una nou venita in casa. Doar ca una din ele mereu maraie la mine si foarte rar ma lasa sa o mangai. Ce sa ii fac? Celelalte nu sunt deloc asa, inteleg ca are nevoie de spatiu, dar macar sa nu mamaraie.

3 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Mereu a facut asa? Daca da, asta e caracterul ei. Las-o in pace. Cunosc una din vecini, la fel. Daca acum a aparut acest lucru, e bolnava sau are ceva si trebuie dusa la veterinar.

| Elelei a răspuns (pentru Elelei):

Maraitul este o avertizare sa nu pui mana. Si tu vorbesti cand vrei sa refuzi ceva.

| lorena66 a răspuns:

Doamne! Asa e si la mine. Am 3 pisici, doua femele, un motan. Una din femele e agresiva. Depinde cum te-ai purtat cu ea, cum s-au purtat altii cu ea, nu ai ce sa ii faci, mai ales daca re peste un an.