| SweetDog a întrebat:

TPU va pun o intrebare usoara daca stie cineva raspunde primeste fundita, vot vreau sa imi iau o femela hamster si o prietena are un mascul dar problema este ca mami a zis ca numai la toamna si nu vreau sa astepta zis mami ca nu am voie ca vara mergem in exursi la bai etc. eu i-am zis ca vara ii dau hamsterul prietenei mele imprumut sa faca pui dar ea Nuuuuuuuuuu am zis si ca ii las multalta mancare daca plecam si apa dar acelasi raspuns cum sa facasa ma lese sa mi-l cumpar fara sa astept a zic ca si in toammna nu prea crede ca mi-l ia va rog va dau vot si fundita.Am 10 ani si fata de care am zis la fel dar pe ea o lasa si pe mine nu.

Răspuns Câştigător
| bogdan_7896 a răspuns:

Sa stii ca nu e bine daca lasi hamsterul singur, sau daca il lasi cu altcineva-se ataseaza de acea persoana, mai bate-o la cap sa iti cumpere, da mai bine la toamna decat sa stea la altcineva

2 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Invata sa scrii!

| solumaam a răspuns:

In primul rand invata sa scrii corect apoi vei avea timp si de imperecherea hamsterilor!
Parintii prietenei tale iau dat voie pentru ca si lor le plac aceste animale pe cand la tine este invers ...cam asa vad eu unul din motivele refuzului!
Hamsterii sunt sensibili si trebuie sa te ocupi zilnic de ei mancare, curatenie si altele, gandeste-te ca daca plecati minim o saptamana si se va imblnavi in acest timp ce se va intampla cu el!
Nu mai spun ca va face mizerie si va mirosi foarte urat si sigur se va imbolnavi!