| Maria897 a întrebat:

Un câine care nu a avut parte de jucării de 3 ani acum oare l-aș mai putea învăța să se joace? Câinele meu când merg la el doar se pune pe burtă.

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Bineînțeles că da, doar că nu este obișnuit să se joace sau nu știe cum. Să vadă alți câini jucându-se cu jucăriile lor l-ar putea ajuta să înțeleagă la ce îi folosește lui obiectul respectiv și cum să îl folosească, totuși câinele tău e posibil să nu aibă musai nevoie de jucării pentru că el preferă să se joace cu tine. Punându-se pe burtă înseamnă că are încredere în tine și te iubește, burta este considerată o zonă sensibilă pentru animale.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar daca este atras de ele, desi poti incerca. Cei doi caini ai mei au avut jucarii mereu si de vreun an le ignora. Unul dintre ei avand de cand era catelus si acum la maturitate, nici nu se mai uita la ele. "Jucaria"lui este partenerul lui de joaca, cea dea doua catea pe care o avem. Se alearga, se trag de coada, isi pun piedica si multe alte nazbatii.

| RaduRobertRO a răspuns:

Stai fara grija, ofera-i din timpul tau si o sa fie el mai fericit caine!

| RaduRobertRO a răspuns:

Stai fara grija, oferă-i din timpul tău și o sa fie el mai fericit câine!