| quake a întrebat:

Un dog de bourdeux se intelege bine cu copii foarte mici am o sora de 5 ani si vreau sa stiu daca se comporta bine dar nu din astea de pe internet dupa parerea voastra sau cine are si credeti ca sunt buni si pentru protectia personala? dau fundita plisss maine imi iau un caine si vreau sa-mi iau dog de bourdeux

2 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Sunt foarte buni pazitori,si da se intelege destul de bine cu copii dar sora ta sa nu il loveasca sau sa il traga de blana,piele,ca ajunge si el la limite,dar va poate domina asa ca aveti grija,el vrea sa fie seful dar trebuie sa ii arati ca nu este asa,fi dur,dar sa nu il lovesti,fi serios,daca o sa va poata domina foarte greu o sa va puteti intelege cu el,asa ca succes,ii trebuie un dresaj dur, eu ti-as recomanda Cane Corso desi si el are nevoie de un dresaj dur, bafta!

| InstinctPr3ciS a răspuns:

Este un caine bun pentru protectia personala, deoarece isi va proteja familia pana la moarte.
Cu copii nu este un rau prieten de joaca, dar trebuie supravegheat cand se joaca cu copii pentru ca au un caracter dominant si va incerca sa domine.
Daca esti o persoana cu un caracter puternic iti poti lua acest caine deaorece necesita un stapan care sa il domine nu invers.
Daca sti sa il cresti se va intelege bine cu sora ta si in plus o va si apara, dar trebuie sa il supraveghezi totusi sa fi mai sigur.
Succes.