| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Un mastiff englez este potrivit pentru apartament?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru apartament sunt potriviti cainii foarte mici.
Un mastiff englez este un caine de talie mare, care face foarte mult zgomot.
Risti sa ti se ceara sa elimini cainele din apartament, daca se depun plangeri de la vecini, ca latra.
ia-ti o psiica in apartment, este animalul perfect pentru a trai in casa, nu cere prea multa intretinere si nici atentie si nu face zgomot, ca vecinii sa apeleze la lege, sa scoti animalutul din casa.

| JackR a răspuns:

Mastiff-ul englez este unul dnte cei mai blanzi (cu membrii familiei) si linistiti caini. Singura problema este ca are nevoie de spatiu si trebuie "alergat", pentru ca are o tendinta spre obezitate. Asa ca un apartament, nu este cel mai bun loc pentru unul. Dar daca stai in apropierea unui parc in care sa fie permis accesul cu caini si il poti plimba cel putin doua ore pe zi, in doua reprize, s-ar putea sa fie OK.

| Andreea213 a răspuns:

Nu prea. E un caine bland, dar ocupa mult spatiu.